Васкрс у Манастиру Соко ПДФ Штампа Ел. пошта

alt

У манастиру Св. Николаја, у недељу 24.априла, служена је света Литургија поводом највећег хришћанског празника-Васкрсења Христова.
Прочитана је Васкршња посланица Његове светости патријарха српског господина Иринеја и свих архијереја Српске православне цркве.

Литургију је служио свештеник Зоран Ристивојевић уз саслужење ђакона Славише Марковић.
Након Литургије народ је послужен васкршњим јајима и размењене су васкршње честитке.

alt
Трећег дана Васкрса, по четврти пут,отвара се Васкршња Духовна Академија хорског певања, у организацији црквеног хора Св. три Јерарха из Крупња.  Преко четрдесет полазника из свих крајева Србије, боравиће у манастирским конацима и учити се црквеним певањем. Дириген академије је мр. Ђорђе Станковић.