Ученици Карловачке Богословије на поклоничком путовању посетили манастир Светог Николаја ПДФ Штампа Ел. пошта
Написао Administrator
субота, 03 новембар 2012 00:01

Ученици четврте године Богословије Светог Арсенија, са својим професорима,  у раним јутарњим сатима посетише  ову свету кућу, са жељом да се поклоне  светињи подно Соко Града и да виде животно дело Епископа шабачког Г.Лаврентија.

Сви, као један запојаше у исти час тропар Светом Николају српском. Певали су братски, сложно, православно и побожно.

И учини се човеку да се све што је Господ својом руком на овоме месту створио, изнова пробудило и песму ослушкивало.

Појали су светитељу и заштитнику српског рода Светом Николају, баш као што говоре речи из песме Слога,аутора Жељка Баћовића:

Кад се наша песма дигне

кад појемо братски сложно

православно и побожно

кад Бог к нама ухо пригне

отвори се на небесим

од Небеског Царства окно…

Узвиси се песма певана молитва, песма у славу Светитеља, који непрестано моли Творца за свој српски род.

Зоран Ристивојевић,протојереј

Последње ажурирано субота, 03 новембар 2012 00:03